Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
Faaliyet Konularımız

     Doğadan elde edilen ve işlenerek günlük yaşamımızda kullanmış olduğumuz ürünlerin kaynakları sınırlıdır ve dikkatli kullanılmadığı takdirde bu sınır seviyesine ulaşacak olmamız apaçık ortadadır. Bunu önlemek amacıyla en önemli basamak ise geri dönüşümdür. Firmamız Özmen Geridönüşümatık hurda kağıt,metal hurdaları, plastik ve pet şişe hurdaları ayrıca naylon hurdaları alımını ve pazarlamasını yapmaktadır.

 

 HURDA KAĞIT

 

Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle hammadde ihtiyacı azalır. Böylece insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar. Örnek olarak kagit geri dönüşümü doğayı korumak adına öncelikli adımlardan birisidir.

HURDA DEMİR

 

Metal hurdalarının çevre ve insan sağlığı açısından  zararları herkesçe bilinmektedir. Bu metallerin zararını ortadan kaldırmak ve ham madde ihtiyacını karşılamak adına Geri Dönüşümü yapılması en güvenli ve kazançlı yöntemdir..

HURDA PLASTİK

 Plastik malzemeler, günlük yaşamda hemen hemen her yerde kullanılır. Plastikten yapılmış nesnelerin bazıları, uzun süre boyunca kullanılmak üzere üretilir. Çok büyük bir bölümüyse kısa süreli kullanım için tasarlanıp üretilir. (Alışveriş poşetleri, şişeler ve kaplar gibi.) Plastikdoğada yüzyıllarca bozunmadan kalabilmektedir. Günümüzde çevremizde ve dünyanın en uzak köşelerinde bile plastik atıklar bulunmaktadır. Oysa plastik, geri kazanılabilen bir maddedir.

HURDA NAYLON

 

Yüksek molekül ağırlıklı poliamitlerden oluşan, sıcağa, aşınmaya ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı plastik malzeme. Genellikle lif halinde üretilen naylon, ilk kez 1930'da Amerikalı kimyacı Wallace H. Carothers'e bağlı bir araştırma grubu tarafından geliştirildi.

HURDA PET ŞİŞE

Pet şişe kullanımı çok fazla olduğu için atık miktarı da fazla olan ve doğada yok olması uzun yıllar süren pet hurdaların parçalanıp,kapak ve etiketlerinden ayrıldıktan sonra,havuzlarda yıkanıp temizlenen ve elyaf üretiminde hammadde olarak kullanılan "pet flake" denilen malzemeyi elde etmek için tasarlanmıştır.

 

 Fabrikalar ve Matbaalar atık hurda kağıtlarını ve metal hurdalarını kullanılabilir ürünler olarak bizlere ulaştırmaktadırlar. Bu açıdan hurda kağıtlarınızı ve metal hurdalarınızı değerlendirmenizi ve tabi ki hurda kağıtlarınız, metal hurdalarınız için bizden her durumda fiyat almanız yararınızadır.

 

      İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

  1. Geri Dönüşüm Nedir? Nasıl Yapılır? 
  2. Geri Dönüştürülebilen Atıklar ve Kimyasal Kodları? 
  3. Kağıt Geri Dönüşüm?